Záruka na baterie je vždy 24 měsíců.
Ale pozor, musíme si uvědomit rozdíl v pojmech „záruční doba“ a „životnost“. U baterií, ale třeba i žárovek a jiných věcí, je nutno tyto pojmy rozlišovat. Životnost výrobku může být kratší, ale i delší než záruční doba. Záleží především na frekvenci a způsobu použití výrobku.
Životnost baterie je sice 24 měsíců, ale je spjata s počtem nabíjecích cyklů, což se ovšem velmi špatně počítá a dokazuje. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu!
Co to znamená pro Vás? Pokud budete např. po roce užívání Ečopru reklamovat baterii, že vydrží pouze 20km jízdy, tak s reklamací neuspějete. Pokud vám ovšem baterie po roce užívání např. vyteče, jedná se o vadu materiálu nebo provedení a v tomto případě bude reklamace uznána.
Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.
Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát. Nevybíjejte do úplného vybití, nesnažte se ji zbytečně úplně vybít – je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50% než jednou na 0%.
Když to shrneme do jedné věty, tak nejlepší co můžete pro svůj akumulátor udělat je si ho příliš nevšímat, nikdy ho nevybíjet na doraz a dobíjejte stále a kdykoliv jenom je to možné. O ostatní se postará v akumulátoru vestavěná elektronika.
Snižování kapacity baterie však není vadou, nýbrž přirozenou vlastností baterie.
Pokud je Ečopr využíván pro víkendovou jízdu, a to 52 týdnů v roce, pak při počtu třech nabíjecích cyklech za víkend vychází životnost hluboko pod 500 nabíjecích cyklů, což je vice než záruka 24 měsíců. Pokud je však používán denně k práci i zábavě a nabíjí se častěji, třeba i několikrát denně může se životnost baterie zkrátit. Doporučuji se o baterii opravdu starat, prodloužíte si její životnost a v neposlední řadě i svoji kapsu.